SY100EP140LZC
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP140LZC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100EP140LZC with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100EP140LZC |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC FREQUENCY DETECTOR 3.3V 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 190 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $8.667 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Type: | Phase Frequency Detector |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | 100EL, Precision Edge®, ECL Pro® |
| Ratio - Input:Output: | 1:2 |
| Packaging: | Bulk |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| PLL: | No |
| Output: | LVECL, LVPECL |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 1 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Contains lead / RoHS non-compliant |
| Input: | LVECL, LVPECL |
| Frequency - Max: | 2GHz |
| Divider/Multiplier: | No/No |
| Differential - Input:Output: | Yes/Yes |
| Base Part Number: | SY100EP140 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100EP140LZC, use the request quote form to request SY100EP140LZC pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100EP140LZC.The price and lead time for SY100EP140LZC depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100EP140LZC.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
