SY100E136JZ
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100E136JZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100E136JZ with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100E136JZ |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC COUNTER UP/DOWN 6BIT 28-PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.2V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Timing: | Synchronous |
| Supplier Device Package: | 28-PLCC (11.5x11.5) |
| Series: | 100E |
| Reset: | Asynchronous |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | 28-LCC (J-Lead) |
| Other Names: | 576-2433 SY100E136JZ-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Logic Type: | Binary Counter |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Direction: | Up, Down |
| Detailed Description: | Counter IC Binary Counter 1 Element 6 Bit Positive Edge 28-PLCC (11.5x11.5) |
| Count Rate: | 650MHz |
| Base Part Number: | 100E136 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100E136JZ, use the request quote form to request SY100E136JZ pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100E136JZ.The price and lead time for SY100E136JZ depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100E136JZ.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
