SY100E136JZ-TR
Micrel / Microchip Technology
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SY100E136JZ-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SY100E136JZ-TR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SY100E136JZ-TR |
|---|---|
| Manufacturer | Micrel / Microchip Technology |
| Description | IC COUNTER UP/DOWN 6BIT 28-PLCC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.2V ~ 5.5V |
|---|---|
| Trigger Type: | Positive Edge |
| Timing: | Synchronous |
| Supplier Device Package: | 28-PLCC (11.5x11.5) |
| Series: | 100E |
| Reset: | Asynchronous |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 28-LCC (J-Lead) |
| Other Names: | SY100E136JZ TR SY100E136JZ TR-ND SY100E136JZTR SY100E136JZTR-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 85°C |
| Number of Elements: | 1 |
| Number of Bits per Element: | 6 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Logic Type: | Binary Counter |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Direction: | Up, Down |
| Detailed Description: | Counter IC Binary Counter 1 Element 6 Bit Positive Edge 28-PLCC (11.5x11.5) |
| Count Rate: | 650MHz |
| Base Part Number: | 100E136 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SY100E136JZ-TR, use the request quote form to request SY100E136JZ-TR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SY100E136JZ-TR.The price and lead time for SY100E136JZ-TR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SY100E136JZ-TR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
