SX1512BIULTRT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX1512BIULTRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX1512BIULTRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX1512BIULTRT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | IC GPIO EXPANDER I2C 16CH 28QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 25 pcs | 100 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $2.55 | $2.307 | $2.06 | $1.854 | ||
| 250 pcs | 500 pcs | 1000 pcs | |||
| $1.648 | $1.442 | $1.195 | |||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.425 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 28-QFN-UT (4x4) |
| Series: | - |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 28-UFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Other Names: | SX1512BIULTRTCT |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of I/O: | 16 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interrupt Output: | No |
| Interface: | SPI |
| Features: | - |
| Detailed Description: | I/O Expander 16 SPI 20MHz 28-QFN-UT (4x4) |
| Current - Output Source/Sink: | 8mA, 15mA |
| Clock Frequency: | 20MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX1512BIULTRT, use the request quote form to request SX1512BIULTRT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX1512BIULTRT.The price and lead time for SX1512BIULTRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX1512BIULTRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

