SX150ASMT
Honeywell Sensing and Productivity Solutions
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX150ASMT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX150ASMT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX150ASMT |
|---|---|
| Manufacturer | Honeywell Sensing and Productivity Solutions |
| Description | SENSOR ABSOLUTE 0-150PSIA SMT |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 5 pcs | |||
|---|---|---|---|---|---|
| $50.80 | $48.258 | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 12V |
|---|---|
| Termination Style: | PCB |
| Supplier Device Package: | - |
| Series: | SX SMT |
| Pressure Type: | Absolute |
| Port Style: | No Port |
| Port Size: | - |
| Package / Case: | 8-SMD Module |
| Output Type: | Wheatstone Bridge |
| Output: | 0 mV ~ 105 mV (5V) |
| Other Names: | 480-2677-5 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Operating Pressure: | 150 PSI (1034.21 kPa) |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Maximum Pressure: | 200 PSI (1378.95 kPa) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | - |
| Detailed Description: | Pressure Sensor 150 PSI (1034.21 kPa) Absolute 0 mV ~ 105 mV (5V) 8-SMD Module |
| Accuracy: | ±0.5% |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX150ASMT, use the request quote form to request SX150ASMT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX150ASMT.The price and lead time for SX150ASMT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX150ASMT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

