SX1511BIULTRT
Semtech
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SX1511BIULTRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SX1511BIULTRT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SX1511BIULTRT |
|---|---|
| Manufacturer | Semtech |
| Description | IC GPIO EXPANDER I2C 8CH 20QFN |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 15000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $0.75 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 1.425 V ~ 3.6 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 20-QFN-UT (3x3) |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 20-UFQFN Exposed Pad |
| Output Type: | Open Drain, Push-Pull |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of I/O: | 8 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interrupt Output: | No |
| Interface: | SPI |
| Features: | - |
| Detailed Description: | I/O Expander 8 SPI 20MHz 20-QFN-UT (3x3) |
| Current - Output Source/Sink: | 8mA, 15mA |
| Clock Frequency: | 20MHz |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SX1511BIULTRT, use the request quote form to request SX1511BIULTRT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SX1511BIULTRT.The price and lead time for SX1511BIULTRT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SX1511BIULTRT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

