SWC10056AA120-500
Laird Technologies
SWC10056AA120-500
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWC10056AA120-500 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SWC10056AA120-500
Manufacturer Laird Technologies
Description TRANSMITTER 3 COIL 1 LAYER
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 111 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Type:3 Coil, 1 Layer
Tolerance:±10%
Series:SWC
Q @ Freq:90 @ 100kHz
Other Names:240-2782
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:10 Weeks
Inductance:12.5µH, 11.5µH, 12.5µH
Function:Transmitter
Frequency - Self Resonant:-
Detailed Description:3 Coil, 1 Layer 12.5µH, 11.5µH, 12.5µH Wireless Charging Coil Transmitter 65 mOhm Max
DC Resistance (DCR):65 mOhm Max