SWC193520SBK1
Hammond Manufacturing
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SWC193520SBK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SWC193520SBK1 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SWC193520SBK1 |
|---|---|
| Manufacturer | Hammond Manufacturing |
| Description | RACK STEEL 26.7X21.4X38.3 BLK |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $741.13 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 145 lbs (65.8kg) |
|---|---|
| Ventilation: | Sides |
| Type: | Cabinet Rack |
| Style: | Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top |
| Shipping Info: | Drop shipped from the Manufacturer's Warehouse |
| Series: | SWC |
| Mounting Rails: | One Pair |
| Material: | Metal, Steel |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 4 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Features: | Removable Door, Wall Mount |
| Door: | Steel |
| Dimensions - Panel: | 20.020" L x 18.360" W x 35.000" H (508.51mm x 466.34mm x 889.00mm) |
| Dimensions - Overall: | 26.650" L x 21.380" W x 38.250" H (676.91mm x 543.05mm x 971.55mm) |
| Detailed Description: | Metal, Steel Cabinet Rack Enclosed, Bottom, Front, Sides, Top 26.650" L x 21.380" W x 38.250" H (676.91mm x 543.05mm x 971.55mm) Black |
| Color: | Black |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SWC193520SBK1, use the request quote form to request SWC193520SBK1 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SWC193520SBK1.The price and lead time for SWC193520SBK1 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SWC193520SBK1.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

