STEF12WPUR
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STEF12WPUR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. STEF12WPUR
Manufacturer STMicroelectronics
Description IC ELECTRONIC FUSE 12V 10DFN
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 37525 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Input:7.6 V ~ 18 V
Supplier Device Package:10-DFN (3x3)
Series:-
Sensing Method:-
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:10-VFDFN Exposed Pad
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:38 Weeks
Function:Electronic Fuse
Detailed Description:Electronic Fuse Regulator 3.6A 10-DFN (3x3)
Current - Output:3.6A