STAC250V2-500E
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STAC250V2-500E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STAC250V2-500E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STAC250V2-500E |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | TRANS RF 500W 250V STAC177B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $117.30 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 150V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 900V |
| Transistor Type: | N-Channel |
| Supplier Device Package: | STAC177B |
| Series: | - |
| Power - Output: | 3.5W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | STAC177B |
| Other Names: | 497-14959 |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 21.5dB |
| Frequency: | 27MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet N-Channel 150V 27MHz 21.5dB 3.5W STAC177B |
| Current Rating: | - |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STAC250V2-500E, use the request quote form to request STAC250V2-500E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STAC250V2-500E.The price and lead time for STAC250V2-500E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STAC250V2-500E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

