STAC150V2-350E
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy STAC150V2-350E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy STAC150V2-350E with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | STAC150V2-350E |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | MOSF RF N CH 700V STAC177B |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 50 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $100.10 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Test: | 150V |
|---|---|
| Voltage - Rated: | 700V |
| Transistor Type: | N-Channel |
| Supplier Device Package: | STAC177B |
| Series: | - |
| Power - Output: | 500W |
| Packaging: | Tray |
| Package / Case: | STAC177B |
| Other Names: | 497-14547 STAC150V2-350E-ND |
| Noise Figure: | - |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 32 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Gain: | 16.5dB |
| Frequency: | 40.68MHz |
| Detailed Description: | RF Mosfet N-Channel 150V 40.68MHz 16.5dB 500W STAC177B |
| Current Rating: | 1µA |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply STAC150V2-350E, use the request quote form to request STAC150V2-350E pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number STAC150V2-350E.The price and lead time for STAC150V2-350E depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# STAC150V2-350E.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

