ST4R005B
U.S. Sensor
ST4R005B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST4R005B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST4R005B
Manufacturer U.S. Sensor
Description ICL 4 OHM 20% 5A 16.51MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Series:ST
R @ Current:110 mOhms
R @ 25°C:4 Ohms
Packaging:Bulk
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.650" (16.51mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 4 Ohms ±20% 5A 0.650" (16.51mm)
Current - Steady State Max:5A