ST32TA103
Electro-Films (EFI) / Vishay
ST32TA103
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST32TA103 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST32TA103
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TRIMMER 10KOHM 0.125W J LEAD TOP
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Termination Style:J Lead
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Size / Dimension:Square - 0.134" x 0.134" Face x 0.079" H (3.40mm x 3.40mm x 2.00mm)
Series:ST-32
Resistive Material:Cermet
Resistance:10 kOhms
Power (Watts):0.125W, 1/8W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Other Names:RST32ETA103TR-ND
ST32TA103TR
Number of Turns:1
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Detailed Description:10 kOhms 0.125W, 1/8W J Lead Surface Mount Trimmer Potentiometer Cermet 1 Turn Top Adjustment