ST25R3913-AQFT
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST25R3913-AQFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST25R3913-AQFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST25R3913-AQFT |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | NFC Reader 27.12MHz 2.4V to 5.5V 32-Pin VFQFPN T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 4000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.64 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Standards: | FeliCa, ISO 14443, MIFARE, NFC |
| Series: | - |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Reader IC 13.56MHz FeliCa, ISO 14443, MIFARE, NFC SPI 2.4 V ~ 5.5 V |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST25R3913-AQFT, use the request quote form to request ST25R3913-AQFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST25R3913-AQFT.The price and lead time for ST25R3913-AQFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST25R3913-AQFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

