ST25R3911B-AQFT
STMicroelectronics
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST25R3911B-AQFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy ST25R3911B-AQFT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | ST25R3911B-AQFT |
|---|---|
| Manufacturer | STMicroelectronics |
| Description | ST25R3911B Series 5.5 V 13.56 MHz SMT High performance HF readerQFN-32 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $5.025 | $4.536 | $4.091 | $4.002 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 2.4 V ~ 5.5 V |
|---|---|
| Type: | RFID Reader |
| Supplier Device Package: | 32-QFN (5x5) |
| Standards: | ISO 14443, NFC |
| Series: | - |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 32-VFQFN Exposed Pad |
| Other Names: | 192310012 192310013 497-17138-2 AS3911B-AQFM AS3911B-AQFMTR AS3911B-AQFMTR-ND AS3911B-AQFT AS3911B-AQFTTR AS3911B-AQFTTR-ND ST25R3911B-AQFM ST25R3911B-AQFMTR ST25R3911B-AQFMTR-ND ST25R3911B-AQFTTR ST25R3911B-AQFTTR-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 125°C |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 3 (168 Hours) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Interface: | SPI |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Detailed Description: | RFID Reader IC 13.56MHz ISO 14443, NFC SPI 2.4 V ~ 5.5 V 32-VFQFN Exposed Pad |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply ST25R3911B-AQFT, use the request quote form to request ST25R3911B-AQFT pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number ST25R3911B-AQFT.The price and lead time for ST25R3911B-AQFT depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# ST25R3911B-AQFT.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

