ST20100B
U.S. Sensor
ST20100B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST20100B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST20100B
Manufacturer U.S. Sensor
Description ICL 200 OHM 20% 100MA 9.40MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Series:ST
R @ Current:6.3 Ohms
R @ 25°C:200 Ohms
Packaging:Bulk
Lead Spacing:0.100" (2.54mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.370" (9.40mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 200 Ohms ±20% 100mA 0.370" (9.40mm)
Current - Steady State Max:100mA