ST15004C
U.S. Sensor
ST15004C
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy ST15004C with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. ST15004C
Manufacturer U.S. Sensor
Description ICL 15 OHM 20% 4A 19.56MM
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Tolerance:±20%
Series:ST
R @ Current:250 mOhms
R @ 25°C:15 Ohms
Packaging:Bulk
Lead Spacing:0.300" (7.62mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Diameter:0.77" (19.56mm)
Detailed Description:Inrush Current Limiter 15 Ohms ±20% 4A 0.77" (19.56mm)
Current - Steady State Max:4A