SRF1280A-331M
Bourns, Inc.
SRF1280A-331M
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRF1280A-331M with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SRF1280A-331M
Manufacturer Bourns, Inc.
Description INDUCT ARRAY 2 COIL 330UH SMD
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 64 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs
Data sheet
Tolerance:±20%
Size / Dimension:0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Shielding:Shielded
Series:SRF1280A
Ratings:AEC-Q200
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:Nonstandard
Other Names:SRF1280A-331MCT
Operating Temperature:-40°C ~ 125°C
Inductance - Connected In Series:1.32mH
Inductance - Connected In Parallel:330µH
Height:0.315" (8.00mm)
Detailed Description:Shielded 2 Coil Inductor Array 1.32mH Inductance - Connected in Series 330µH Inductance - Connected in Parallel 540 mOhm Max DC Resistance (DCR) - Parallel 1.04A Nonstandard
DC Resistance (DCR) - Series:2.172 Ohm Max
DC Resistance (DCR) - Parallel:540 mOhm Max
Current Saturation - Series:1.01A
Current Saturation - Parallel:2.01A
Current Rating - Series:522mA
Current Rating - Parallel:1.04A