SRCI0500C2
HellermannTyton
SRCI0500C2
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SRCI0500C2 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SRCI0500C2
Manufacturer HellermannTyton
Description CBL CLIP C-TYPE IVORY ADHESIVE
(In US Dollars)
8000 pcs
Data sheet
Width:-
Type Attributes:Hinged, Locking
Type:Clip, C-Type
Series:TSR
Screw Size:-
Panel Thickness:-
Panel Hole Size:-
Packaging:Bulk
Other Names:1436-1371
SRCI0500
Opening Size:0.500" (12.70mm)
Mounting Type:Adhesive
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Material Thickness:-
Material Flammability Rating:UL94 V-0
Material:Polyvinyl Chloride (PVC)
Manufacturer Standard Lead Time:2 Weeks
Length:0.840" (21.34mm)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height:0.500" (12.70mm)
Features:Flame Retardant
Detailed Description:Cable Clip, C-Type Ivory Adhesive 0.500" (12.70mm)