SPFI03.5T
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SPFI03.5T with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SPFI03.5T
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description FUSE CRTRDGE 3.5A 1KVDC CYLINDR
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS Compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs
Data sheet
Voltage Rating - DC:1kV
Size / Dimension:0.406" Dia x 2.500" L (10.31mm x 63.50mm)
Series:POWR-GARD® SPFI
Response Time:Fast
Packaging:Bulk
Package / Case:Cylindrical, Blade Terminals
Operating Temperature:-
Mounting Type:Holder
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:8 Weeks
Fuse Type:Cartridge
Features:-
DC Cold Resistance:0.581 Ohms
Current Rating:3.5A