SN75ALS199N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75ALS199N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75ALS199N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75ALS199N |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | Quadruple Differential Line eceiver 16-PDIP 0 to 70 |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.127 | $1.018 | $0.918 | $0.898 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Receiver |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 120mV |
| Protocol: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | 296-11829-5 SN75ALS199NE4 SN75ALS199NE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 0/4 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 0/4 Receiver 16-PDIP |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | 75ALS199 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75ALS199N, use the request quote form to request SN75ALS199N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75ALS199N.The price and lead time for SN75ALS199N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75ALS199N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
