SN75ALS197N
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75ALS197N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75ALS197N with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75ALS197N |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DIFF LINE RCVR QUAD 16-DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 25 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $3.61 | $3.069 | $2.66 | $2.264 | $1.91 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Receiver |
| Supplier Device Package: | 16-PDIP |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 120mV |
| Protocol: | - |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 16-DIP (0.300", 7.62mm) |
| Other Names: | 296-9972-5 SN75ALS197NE4 SN75ALS197NE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 0/4 |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 0/4 Receiver 16-PDIP |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | 75ALS197 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75ALS197N, use the request quote form to request SN75ALS197N pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75ALS197N.The price and lead time for SN75ALS197N depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75ALS197N.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
