SN75150D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75150D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75150D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75150D |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | EAR99 SN75150 Tube PROGRAMMABLE SLEW RATE interface driver 12V 0.00001A 72.603129mg 60ns |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.204 | $1.087 | $0.98 | $0.959 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 10.8 V ~ 13.2 V |
|---|---|
| Type: | Driver |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | 75000 |
| Protocol: | RS232 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | 296-6830-5 SN75150DE4 SN75150DE4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 2/0 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 2/0 Driver RS232 8-SOIC |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | SN75150 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75150D, use the request quote form to request SN75150D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75150D.The price and lead time for SN75150D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75150D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
