SN75146D
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN75146D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN75146D with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN75146D |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC DUAL DIFF LINE RCVR 8-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 4.75 V ~ 5.25 V |
|---|---|
| Type: | Receiver |
| Supplier Device Package: | 8-SOIC |
| Series: | - |
| Receiver Hysteresis: | 70mV |
| Protocol: | RS232, RS423 |
| Packaging: | Tube |
| Package / Case: | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Other Names: | SN75146DE4 SN75146DE4-ND SN75146DG4 SN75146DG4-ND |
| Operating Temperature: | 0°C ~ 70°C |
| Number of Drivers/Receivers: | 0/2 |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 2 (1 Year) |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Duplex: | - |
| Detailed Description: | 0/2 Receiver RS232, RS423 8-SOIC |
| Data Rate: | - |
| Base Part Number: | SN75146 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN75146D, use the request quote form to request SN75146D pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN75146D.The price and lead time for SN75146D depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN75146D.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
