SN74VMEH22501GQLR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74VMEH22501GQLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74VMEH22501GQLR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74VMEH22501GQLR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC UNIVERSAL BUS TXRX 56BGA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | Get a Quote | ||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.15 V ~ 3.45 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5) |
| Series: | 74VMEH |
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Package / Case: | 56-VFBGA |
| Other Names: | 296-13311-1 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 8-Bit and Dual 1-Bit |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Logic Type: | Universal Bus Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Universal Bus Transceiver 8-Bit and Dual 1-Bit 56-BGA MICROSTAR JUNIOR (7.0x4.5) |
| Current - Output High, Low: | 12mA, 12mA; 48mA, 64mA |
| Base Part Number: | 74VMEH22501 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74VMEH22501GQLR, use the request quote form to request SN74VMEH22501GQLR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74VMEH22501GQLR.The price and lead time for SN74VMEH22501GQLR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74VMEH22501GQLR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
