SN74VMEH22501ADGVR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74VMEH22501ADGVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74VMEH22501ADGVR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74VMEH22501ADGVR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC UNIVERSAL BUS TXRX 48TVSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 2000 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $3.167 | |||||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Supply: | 3.15 V ~ 3.45 V |
|---|---|
| Supplier Device Package: | 48-TVSOP |
| Series: | 74VMEH |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | 48-TFSOP (0.173", 4.40mm Width) |
| Other Names: | 296-17566-2 74VMEH22501ADGVRE4 74VMEH22501ADGVRE4-ND 74VMEH22501ADGVRG4 74VMEH22501ADGVRG4-ND |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Number of Circuits: | 8-Bit and Dual 1-Bit |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 6 Weeks |
| Logic Type: | Universal Bus Transceiver |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Detailed Description: | Universal Bus Transceiver 8-Bit and Dual 1-Bit 48-TVSOP |
| Current - Output High, Low: | 12mA, 12mA; 48mA, 64mA |
| Base Part Number: | 74VMEH22501 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74VMEH22501ADGVR, use the request quote form to request SN74VMEH22501ADGVR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74VMEH22501ADGVR.The price and lead time for SN74VMEH22501ADGVR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74VMEH22501ADGVR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

