SN74LV138ATDBR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV138ATDBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SN74LV138ATDBR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SN74LV138ATDBR |
|---|---|
| Manufacturer | N/A |
| Description | IC 3-8 LINE DECODER/DEMUX 16SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | 10 pcs | 100 pcs | 500 pcs | 1000 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.47 | $0.382 | $0.26 | $0.195 | $0.146 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage Supply Source: | Single Supply |
|---|---|
| Voltage - Supply: | 2 V ~ 5.5 V |
| Type: | Decoder/Demultiplexer |
| Supplier Device Package: | 16-SSOP |
| Series: | 74LV |
| Packaging: | Original-Reel® |
| Package / Case: | 16-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Other Names: | 296-21032-6 |
| Operating Temperature: | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 26 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Independent Circuits: | 1 |
| Detailed Description: | Decoder/Demultiplexer 1 x 3:8 16-SSOP |
| Current - Output High, Low: | 12mA, 12mA |
| Circuit: | 1 x 3:8 |
| Base Part Number: | 74LV138 |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SN74LV138ATDBR, use the request quote form to request SN74LV138ATDBR pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SN74LV138ATDBR.The price and lead time for SN74LV138ATDBR depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SN74LV138ATDBR.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
