SMP80MC-320
STMicroelectronics
SMP80MC-320
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMP80MC-320 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMP80MC-320
Manufacturer STMicroelectronics
Description TRISIL TELECOM 80A 320V SMB
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs100 pcs500 pcs1000 pcs
Data sheet
Voltage - Off State:320V
Voltage - Breakover:400V
Series:SMP, TRISIL™
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:497-7912-6
Current - Peak Pulse (8/20µs):200A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:25pF