SMP80MC-200
STMicroelectronics
SMP80MC-200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMP80MC-200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMP80MC-200
Manufacturer STMicroelectronics
Description SMP80MC Series 150 mA 200 V Bi Directional Protecting Trisil SMT DO-214AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 50935 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Off State:200V
Voltage - Breakover:255V
Series:SMP, TRISIL™
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:497-4781-2
SMP80MC200
Current - Peak Pulse (8/20µs):200A
Current - Peak Pulse (10/1000µs):80A
Current - Hold (Ih):150mA
Capacitance:25pF