SMF4L188A
Hamlin / Littelfuse
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMF4L188A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMF4L188A
Manufacturer Hamlin / Littelfuse
Description TVS SMF4L 188V UNI
Lead Free Status / RoHS Status
Call
Reference Price
(In US Dollars)
3000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):188V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:304V
Voltage - Breakdown (Min):209V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SOD-123FL
Series:SMF4L
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W
Package / Case:SOD-123F
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):700mA