SMF33AT1G
Hamlin / Littelfuse
SMF33AT1G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMF33AT1G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMF33AT1G
Manufacturer Littelfuse
Description SZSMF Series 53.3V Clamp 3.8A (8/20s) Ipp Surface Mount TVS Diode SOD-123F
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 59695 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
10 pcs100 pcs1000 pcs10000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Unidirectional Channels:1
Type:Zener
Supplier Device Package:SOD-123FL
Series:SMF
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:200W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:SOD-123F
Other Names:SMF33AT1GOS
SMF33AT1GOS-ND
SMF33AT1GOSTR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):3.8A