SMDJ24CAHR7G
TSC (Taiwan Semiconductor)
SMDJ24CAHR7G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMDJ24CAHR7G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMDJ24CAHR7G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 24V 38.9V DO214AB
(In US Dollars)
1700 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):24V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:38.9V
Voltage - Breakdown (Min):26.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:Automotive, AEC-Q101, SMDJ
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:15 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):77.1A