SMCJ78CA R7G
TSC (Taiwan Semiconductor)
SMCJ78CA R7G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ78CA R7G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ78CA R7G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 78V 126V DO214AB
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 850 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):78V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:126V
Voltage - Breakdown (Min):86.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:SMCJ
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Original-Reel®
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMCJ78CA R7GDKR
SMCJ78CA R7GDKR-ND
SMCJ78CAR7GDKR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):12.5A