SMCJ30CA-E3/9AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMCJ30CA-E3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ30CA-E3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ30CA-E3/9AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
(In US Dollars)
3500 pcs7000 pcs10500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Other Names:SMCJ30CA-E3/9AT-ND
SMCJ30CA-E3/9ATGITR
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):31A