SMCJ30CA-M3/9AT
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMCJ30CA-M3/9AT
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ30CA-M3/9AT with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ30CA-M3/9AT
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 30V 48.4V DO214AB
(In US Dollars)
3500 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):30V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:48.4V
Voltage - Breakdown (Min):33.3V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMC)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1500W (1.5kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):31A