SMCJ12CATR
Sensitron Semiconductor / SMC Diode Solutions
SMCJ12CATR
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMCJ12CATR with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMCJ12CATR
Manufacturer SMC Diode Solutions
Description TVS DIODE 12VWM 19.9VC SMC
(In US Dollars)
6000 pcs
Data sheet
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:13.3V
Voltage - Breakover:1
Voltage - Breakdown (Min):12V
Voltage - Breakdown:SMC (DO-214AB)
Type:Zener
Series:-
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:General Purpose
Power Line Protection:1500W (1.5kW)
Power - Peak Pulse:75.3A
Polarization:DO-214AB, SMC
Other Names:SMCJ12CATRSMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Manufacturer Standard Lead Time:6 Weeks
Manufacturer Part Number:SMCJ12CATR
Current - Peak Pulse (10/1000µs):19.9V