SMC3K58CAHM3/57
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMC3K58CAHM3/57
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMC3K58CAHM3/57 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMC3K58CAHM3/57
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 58V 93.6V DO214AB
(In US Dollars)
1700 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):58V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:93.6V
Voltage - Breakdown (Min):64.4V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AB (SMCJ)
Series:Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:3000W (3kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AB, SMC
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:53 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):32.1A