SMC3K54CAHM3/9A
Vishay Precision Group
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMC3K54CAHM3/9A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMC3K54CAHM3/9A with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMC3K54CAHM3/9A |
|---|---|
| Manufacturer | Vishay |
| Description | Diode TVS Single Bi-Directional 54V 3KW 2-Pin DO-214AB Plastic T/R |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 10 pcs | 100 pcs | 1000 pcs | 10000 pcs | |
|---|---|---|---|---|---|
| $1.106 | $0.999 | $0.901 | $0.881 | ||
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 54V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 87.1V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 60V |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | DO-214AB (SMCJ) |
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 3000W (3kW) |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AB, SMC |
| Operating Temperature: | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 53 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 34.4A |
| Capacitance @ Frequency: | - |
| Bidirectional Channels: | 1 |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMC3K54CAHM3/9A, use the request quote form to request SMC3K54CAHM3/9A pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMC3K54CAHM3/9A.The price and lead time for SMC3K54CAHM3/9A depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMC3K54CAHM3/9A.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
