SMBJ7.5CD-M3/H
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMBJ7.5CD-M3/H
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ7.5CD-M3/H with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ7.5CD-M3/H
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 7.5V 12.7V DO214AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 50 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
1 pcs10 pcs25 pcs100 pcs250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):7.5V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:12.7V
Voltage - Breakdown (Min):8.46V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMBJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Cut Tape (CT)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:SMBJ7.5CD-M3/HGICT
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:13 Weeks
Current - Peak Pulse (10/1000µs):47.2A