SMBJ51CA-M3/5B
Electro-Films (EFI) / Vishay
SMBJ51CA-M3/5B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ51CA-M3/5B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ51CA-M3/5B
Manufacturer Electro-Films (EFI) / Vishay
Description TVS DIODE 51V 82.4V DO214AA
(In US Dollars)
9600 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):51V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:82.4V
Voltage - Breakdown (Min):56.7V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AA (SMBJ)
Series:TransZorb®
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:600W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):7.3A