SMBJ3V3HE3/5B
Vishay / Semiconductor - Diodes Division
SMBJ3V3HE3/5B
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ3V3HE3/5B with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMBJ3V3HE3/5B
Manufacturer Vishay Semiconductor Diodes Division
Description TVS DIODE 3.3VWM 10.3VC SMB
(In US Dollars)
3200 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):1
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:4.1V
Voltage - Breakdown (Min):3.3V
Voltage - Breakdown:DO-214AA (SMBJ)
Type:Zener
Series:Automotive, AEC-Q101, TransZorb®
RoHS Status:Tape & Reel (TR)
Ripple Current - Low Frequency:Automotive
Power Line Protection:600W
Power - Peak Pulse:200A (8/20µs)
Polarization:DO-214AA, SMB
Operating Temperature:-65°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:36 Weeks
Manufacturer Part Number:SMBJ3V3HE3/5B
Current - Peak Pulse (10/1000µs):10.3V
Capacitance @ Frequency:5200pF @ 1MHz