SMBJ3V3HE3/52
Electro-Films (EFI) / Vishay
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ3V3HE3/52 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMBJ3V3HE3/52 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMBJ3V3HE3/52 |
|---|---|
| Manufacturer | Electro-Films (EFI) / Vishay |
| Description | TVS DIODE 3.3V 10.3V DO214AA |
| Lead Free Status / RoHS Status | Lead free / RoHS Compliant |
| Reference Price (In US Dollars) | 750 pcs | 1500 pcs | 2250 pcs | 5250 pcs | 18750 pcs |
|---|---|---|---|---|---|
| $0.347 | $0.277 | $0.251 | $0.234 | $0.231 | |
Specifications
Data sheet
| Voltage - Reverse Standoff (Typ): | 3.3V |
|---|---|
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp: | 10.3V |
| Voltage - Breakdown (Min): | 4.1V |
| Unidirectional Channels: | 1 |
| Type: | Zener |
| Supplier Device Package: | DO-214AA (SMBJ) |
| Series: | Automotive, AEC-Q101, TransZorb® |
| Power Line Protection: | No |
| Power - Peak Pulse: | 600W |
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Package / Case: | DO-214AA, SMB |
| Other Names: | SMBJ3V3HE3/52-ND SMBJ3V3HE3/52GITR SMBJ3V3HE352 |
| Operating Temperature: | -65°C ~ 175°C (TJ) |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Moisture Sensitivity Level (MSL): | 1 (Unlimited) |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 41 Weeks |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead free / RoHS Compliant |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs): | 200A (8/20µs) |
| Capacitance @ Frequency: | 5200pF @ 1MHz |
| Base Part Number: | SMBJ |
| Applications: | Automotive |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMBJ3V3HE3/52, use the request quote form to request SMBJ3V3HE3/52 pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMBJ3V3HE3/52.The price and lead time for SMBJ3V3HE3/52 depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMBJ3V3HE3/52.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation
