SMB10J33CA R5G
TSC (Taiwan Semiconductor)
SMB10J33CA R5G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMB10J33CA R5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMB10J33CA R5G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 33V 53.3V DO214AA
(In US Dollars)
850 pcs1700 pcs2550 pcs5950 pcs21250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):33V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:53.3V
Voltage - Breakdown (Min):36.7V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:SMB10J33CA R5GTR
SMB10J33CA R5GTR-ND
SMB10J33CAR5GTR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):18.8A