SMB10J28CA R5G
TSC (Taiwan Semiconductor)
SMB10J28CA R5G
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMB10J28CA R5G with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMB10J28CA R5G
Manufacturer TSC (Taiwan Semiconductor)
Description TVS DIODE 28V 45.4V DO214AA
Lead Free Status / RoHS Status Lead free / RoHS Compliant
In stock 850 pcs
Reference Price
(In US Dollars)
850 pcs1700 pcs2550 pcs5950 pcs21250 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):28V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:45.4V
Voltage - Breakdown (Min):31.1V
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:1000W (1kW)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AA, SMB
Other Names:SMB10J28CA R5GTR
SMB10J28CA R5GTR-ND
SMB10J28CAR5GTR
Operating Temperature:-55°C ~ 175°C (TJ)
Current - Peak Pulse (10/1000µs):22A