SMART1000LCDU
Tripp Lite
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMART1000LCDU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
See Product Specifications for product details.
Buy SMART1000LCDU with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
| Part No. | SMART1000LCDU |
|---|---|
| Manufacturer | Tripp Lite |
| Description | UPS BACK UP SMART TOWER LCD ENER |
| Lead Free Status / RoHS Status |
| Reference Price (In US Dollars) | 1 pcs | ||||
|---|---|---|---|---|---|
| $184.21 | |||||
Specifications
Data sheet
| Weight: | 15.6 lbs (7.1kg) |
|---|---|
| Voltage - Output: | 120V |
| Type: | Line Interactive (Input Regulation) |
| Size / Dimension: | 7.240" L x 3.660" W (183.90mm x 92.96mm) |
| Series: | Smart Pro® |
| Power - Rated: | 1kVA / 500W |
| Media Lines Protected: | RJ11 |
| Manufacturer Standard Lead Time: | 2 Weeks |
| Height: | 11.840" (300.74mm) |
| Form: | Tower |
| Cord Length: | 6' (1.83m) |
| Connector - AC Output: | NEMA 5-15R (8) |
| Connector - AC Input: | NEMA 5-15P |
| Backup Time - Max Load: | 3 minutes |
| Applications: | Desktop, Home Theater |
| AC Outlets: | 8 (4 UPS, 4 Surge Only) |
| Email: | info@cjjhk.com |
Introduce
We can supply SMART1000LCDU, use the request quote form to request SMART1000LCDU pirce and lead time.CJJ a professional electronic components distributor. With 3+ Million line items of available electronic components can ship in short lead-time, over 250 thousand part numbers of electronic components in stock for immediately delivery, which may include part number SMART1000LCDU.The price and lead time for SMART1000LCDU depending on the quantity required, availability and warehouse location.Contact us today and our sales representative will provide you price and delivery on Part# SMART1000LCDU.We look forward to working with you to establish long-term relations of cooperation

