SMAJ14CA-13
Diodes Incorporated
SMAJ14CA-13
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ14CA-13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ14CA-13
Manufacturer Diodes Incorporated
Description TVS DIODE 14V 23.2V SMA
Lead Free Status / RoHS Status Contains lead / RoHS non-compliant
Call
Reference Price
(In US Dollars)
Get a Quote
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Type:Zener
Supplier Device Package:SMA
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:400W