SMAJ14CAE3/TR13
Microsemi
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SMAJ14CAE3/TR13 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SMAJ14CAE3/TR13
Manufacturer Microsemi
Description TVS DIODE 14V 23.2V DO214AC
(In US Dollars)
5000 pcs
Data sheet
Voltage - Reverse Standoff (Typ):14V
Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:23.2V
Voltage - Breakdown (Min):15.6V
Type:Zener
Supplier Device Package:DO-214AC (SMA)
Series:-
Power Line Protection:No
Power - Peak Pulse:500W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:DO-214AC, SMA
Operating Temperature:-65°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type:Surface Mount
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Current - Peak Pulse (10/1000µs):21.5A