SM6227FT1K87
Stackpole Electronics, Inc.
SM6227FT1K87
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM6227FT1K87 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM6227FT1K87
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 1.87K OHM 1% 3W 6227
(In US Dollars)
750 pcs
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±20ppm/°C
Supplier Device Package:6227
Size / Dimension:0.646" L x 0.276" W (16.40mm x 7.00mm)
Series:SM
Resistance:1.87 kOhms
Power (Watts):3W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:6227 J-Lead
Other Names:SM 3 1.87K 1% R