SM2615FTR200
Stackpole Electronics, Inc.
SM2615FTR200
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM2615FTR200 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM2615FTR200
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.2 OHM 1% 1W 2615
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2615
Size / Dimension:0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Series:SM
Resistance:200 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2615 J-Lead
Other Names:SM 1 0.2 1% R
SM10.21%R
SM10.21%R-ND
SM10.2FR
SM10.2FR-ND
Operating Temperature:-55°C ~ 275°C
Number of Terminations:2
Moisture Sensitivity Level (MSL):1 (Unlimited)
Manufacturer Standard Lead Time:18 Weeks
Lead Free Status / RoHS Status:Lead free / RoHS Compliant
Height - Seated (Max):0.155" (3.94mm)
Features:Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Failure Rate:-
Detailed Description:200 mOhms ±1% 1W Chip Resistor 2615 J-Lead Moisture Resistant, Pulse Withstanding Wirewound