SM2615FTR191
Stackpole Electronics, Inc.
SM2615FTR191
Images are for reference only.
See Product Specifications for product details.
Buy SM2615FTR191 with confidence from CJJhk.com, 1 Year Warranty
Request a Quote
Part No. SM2615FTR191
Manufacturer Stackpole Electronics, Inc.
Description RES 0.191 OHM 1% 1W 2615
Data sheet
Tolerance:±1%
Temperature Coefficient:±100ppm/°C
Supplier Device Package:2615
Size / Dimension:0.280" L x 0.150" W (7.10mm x 3.80mm)
Series:SM
Resistance:191 mOhms
Power (Watts):1W
Packaging:Tape & Reel (TR)
Package / Case:2615 J-Lead
Other Names:SM 1 0.191 1% R